Lider rynku kompleksowych systemów informatycznych dla telekomunikacji – giełdowa spółka Suntech SA (SUN) podpisała umowę na dostawę oraz wdrożenie systemu inwentaryzacji zasobów sieci telekomunikacyjnej dla Uniwersytetu Warszawskiego. UW jest już drugą obok Naukowej
i Akademickiej Sieci Komputerowej instytucją naukową, w której uruchomiony zostanie innowacyjny system Network Inventory stworzony przez warszawską spółkę.

Podpisanie umowy pomiędzy Suntech SA oraz Uniwersytetem Warszawskim miało miejsce w środę, 31 sierpnia br. W myśl zawartego porozumienia Suntech dostarczy uczelni autorski system inwentaryzacji zasobów sieci telekomunikacyjnej, a także przeprowadzi jego pełne wdrożenie oraz integrację z rozwiązaniami informatycznymi wykorzystywanymi obecnie przez UW. Wartość kontraktu objęta jest tajemnicą handlową.

 

Dzięki podpisanej umowie Uniwersytet Warszawski zyskał niezwykle nowoczesne narzędzie, które na lata zapewni tej placówce możliwości efektywnego rozwijania posiadanej sieci telekomunikacyjnej. Wdrożenie naszego systemu będzie również miało bezpośrednie przełożenie na usprawnienie procesu zarządzania infrastrukturą sieciową, dzięki czemu pozwoli optymalnie wykorzystywać posiadane zasoby i racjonalizować związane z tym obszarem koszty – podkreśla prezes Suntech SA Piotr Saczuk. Nie ukrywa też, że kierowana przez niego spółka liczy na dalszy rozwój współpracy z Uniwersytetem. – Współpraca ze światem polskiej nauki jest od kilkunastu już lat cennym elementem strategii Suntech.

 

Jestem przekonany, że podpisane dzisiaj porozumienie przyniesie obu stronom nie tylko wymierne korzyści biznesowe, ale również przyczyni się do zebrania ciekawych doświadczeń naukowo-badawczych związanych z codzienną praktyką funkcjonowania naszych rozwiązań – dodaje prezes Saczuk.

Suntech SA już od kilkunastu lat współpracuje ze światem polskiej nauki, a kontakty te są cennym elementem strategii spółki. Partnerem, który z powodzeniem uczestniczył w licznych projektach Suntech jest Politechnika Warszawska (jeden z ostatnich przykładów takiej współpracy to zakończony w II kwartale 2011 r. projekt Workdone). W planach spółki na najbliższe miesiące jest nawiązanie szerszej współpracy naukowej także z innymi polskimi uczelniami. Obecnie Suntech opracowuje plan współpracy z ośrodkami naukowo-akademickimi oraz przygotowuje dla niech specjalną ofertę.

 

Intencją spółki jest to, aby tego typu kooperacja nie ograniczała się do płaszczyzny biznesowej ale miała również istotny wymiar naukowy i stwarzała polskim uczelniom oraz ich studentom możliwości uczestnictwa w innowacyjnych programach badawczych.

 

W kontekście umowy z Uniwersytetem Warszawskim należy również dodać, że Suntech SA rozważa obecnie nawiązanie, w formie umowy partnerskiej, kooperacji z jednym z liderów rynku oprogramowania dla uczelni, co pozwoliłoby oferować produkty spółki za pośrednictwem kolejnego, już istniejącego kanału dystrybucji.

 

Stale rosnącą pozycje rynkową Suntech SA potwierdzają opublikowane 9 sierpnia wyniki za II kwartał br. Spółka zamknęła ten okres z sprzedażą na poziomie prawie 5 mln zł i rekordowym, wynoszącym niemal 185% przyrostem tego wskaźnika w stosunku do rezultatów z II kwartału 2010 r. Równie dobre są także wyniki osiągnięte przez Suntech w całym pierwszym półroczu 2011 r. – przychody netto ze sprzedaży wyniosły w tym czasie 73.79.050 zł i okazały się wyższe od rezultatów uzyskanych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 r aż o niemal 87%.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+