Zbigniew Karpiński

Przewodniczący Rady Nadzorczej Suntech S.A.

Adwokat prowadzący własną kancelarię, specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Waldemar Sielski

V-ce Przewodniczący Rady Nadzorczej Suntech S.A.

W latach 1985-1989 był konsultantem ds. komputeryzacji w Biurze UNIDO (United Nations Industrial Development Organization) w Warszawie. W okresie 1991-1992 pracował w warszawskim biurze Olivetti. Od 1992 roku do 2000 roku Dyrektor Generalny Microsoft Sp. z o.o. Twórca polskiego biura Microsoft Corporation i polityki tej firmy w jej pierwszych 8 latach obecności na polskim rynku. W styczniu 2000 roku otrzymał nagrodę INFOSTAR’99, jako Człowiek Roku’99 w dziedzinie Osiągnięć Biznesowych, za swój wkład w rozwój polskiego rynku oprogramowania. Był Wiceprzewodniczącym Komitetu Programowego III Kongresu Informatyki Polskiej. Obecnie jest inwestorem w branży komputerowej, medycznej i rolniczej. Działa także jako ekspert w programie lnterkl@sa oraz aktywnie uczestniczy w pracach Polskiej Platformy Technologii Mobilnych i Bezprzewodowych i Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Członek rad nadzorczych kilku spółek kapitałowych m.in.: Sport Medica SA, MCI Management SA, Logotec SA, Inteliwise SA, Ka-Na sp. z o.o. Absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki na Uniwersytecie Warszawskim i Podyplomowego Studium Handlu Zagranicznego na SGPiS.

 

Dariusz Adamiuk

Członek Rady Nadzorczej Suntech S.A.

Dariusz Adamiuk ma ponad dwadzieścia pięć lat doświadczenia w zarządzaniu w sektorze usług finansowych, w obszarach Finansów Przedsiębiorstw (Corporate Finance), Bankowości Inwestycyjnej i Zarządzania Aktywami. Łączna wartość transakcji, za które był bezpośrednio odpowiedzialny, przekroczyła 8 mld dolarów. Łączna wartość aktywów zarządzanych to ponad 10 mld dolarów. Klasy aktywów, którymi się zajmował, to: akcje notowane publicznie, instrumenty stałodochodowe, derywatywy stóp procentowych i walut, jak również aktywa alternatywne. W ostatnich latach coraz bardziej zaangażowany w fundusze private equity oraz w fundusze funduszy private equity w Europie Środkowo-Wschodniej i krajach byłych republik radzieckich. Wcześniej w swojej karierze Dariusz Adamiuk był prezesem PZU Asset Management SA, wiceprezesem ds. inwestycji w PTE PZU SA, jak również prezesem ABN AMRO Corporate Finance Hoare Govett Ltd i szefem bankowości inwestycyjnej w ABN AMRO (Polska) SA i Senior Managerem, Corporate Finance w Price Waterhouse (Polska) SA. Obecnie jest członkiem Rady Dyrektorów w PJSC Universalna (Kijów), Członkiem Rady Nadzorczej PE Managers SA (Warszawa), dyrektorem i członkiem zarządu Sàrl CE-EA (Fribourg), doradcą w Euro Private Equity SA (Genewa) i prezesem Euro-PE (CEE) Sp. z o.o. (Warszawa). Ukończył MBA, University of Auckland, School of Commerce & Economics i Graduate School of Business oraz posiada tytuł magistra inżyniera mechanika z Politechniki Warszawskiej, wydział SiMR.

 

 

Juliusz Madej

Członek Rady Nadzorczej Suntech S.A.

Prezydent Uczelni Łazarskiego od 2007 roku. Przewodniczący Board of Trustees Uczelni od 2005 roku. Jako Pełnomocnik Założyciela był odpowiedzialny w latach 2000-2007 za rozwój Uczelni, sprawy finansowe i administracyjne oraz rozbudowę kampusu. Przewodniczący Rady Nadzorczej Madej Sp. z o.o. od 2000 roku, a w latach 1990-2000 Prezes Zarządu tej spółki. Członek Rady Nadzorczej Suntech S. A. od 2008. Członek Rady Nadzorczej Spółdzielni Patio od 2008 roku. Uczestnik kursów szkoleniowych z dziedziny zarządzania uczelnią wyższą w Harvard Kennedy School w latach 2009 i 2010 oraz w Central European University w 2011 roku. Główne doświadczenia i kompetencje: zarządzanie organizacją, zarządzanie zespołami, ewaluacja procesów, rachunkowość zarządcza.

 

Piotr Janaszek-Seydlitz

Członek Rady Nadzorczej Suntech S.A.

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej.

Od 1994 roku związany z rynkiem kapitałowym. Posiada licencję maklera papierów wartościowych. Pracował w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie S.A. jako makler giełdowy, a następnie jako dealer banku na rynku instrumentów dłużnych. Brał udział miedzy innymi w przygotowaniu pierwszego w Polsce programu emisji bonów handlowych, gdzie odpowiedzialny był za zorganizowanie rynku wtórnego dla emitowanych przez klientów banku papierów dłużnych.

Doświadczenie z zakresu finansów poszerzał w kolejnych latach w czasie pracy w PricewaterhouseCoopers, gdzie odpowiedzialny był między innymi za przygotowanie i wdrożenie globalnego systemu wspomagającego raportowanie finansowe firmy. Przeprowadził kilkanaście dużych projektów informatycznych związanych z zarządzaniem finansami, kilka z nich o zasięgu międzynarodowym. Następnie zajmował się controllingiem finansowym spółek wchodzących w skład grupy PricewaterhouseCoopers. W latach 2004-2005 kierował działem controllingu wewnętrznego PwC.

Od 2005 pracuje w kancelarii Wierzbowski Eversheds na stanowisku Dyrektora Finansowego.

 

Mariusz Kubaczyński

Członek Rady Nadzorczej Suntech S.A.

 

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+