Kolejny rok z rzędu wspieramy finansowo beneficjentów charytatywnego rajdu Złombol. Tegoroczna trasa rajdu prowadzi do Kraju Basków. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na domy dziecka z województwa śląskiego i opolskiego. W tym roku suma pozyskana od darczyńców to 1.056.145,14 PLN, ale nie jest wykluczone, że kwota ta wzrośnie, bo pieniądze można wpłacać do końca trwania rajdu.

Uczestnicy tegorocznego rajdu wyruszyli 2 września z Katowic, przed nimi trwająca 5 dni przeprawa przez Czechy, Niemcy, Francję i Hiszpanię. Do udziału w imprezie zgłosiło się w tym roku 530 załóg. Tradycyjnie już jedynym dopuszczalnym środkiem transportu, którym uczestnicy mogą zmierzać do mety, są stare samochody, produkowane w byłym bloku komunistycznym. Życzymy powodzenia wszystkim załogom, w szczególności trzymamy kciuki za naszego kolegę Marcina Krzykwę, który bierze udział w rajdzie.

 

Pierwszy Złombol odbył się w 2007 roku, jako prywatna inicjatywa kilkorga entuzjastów starych samochodów rodem z PRLu, którzy postanowili połączyć swoją pasję z działaniem charytatywnym. W pierwszym rajdzie wzięli udział... sami organizatorzy, razem kilka załóg. Suntech dołączył do grona darczyńców imprezy kilka lat później, w roku 2012. Impreza z roku na rok przyciągała coraz więcej uczestników, stając się największa na świecie samochodową imprezą charytatywną. Uczestnicy we własnym zakresie opłacają sobie koszty podróży, wyżywienia, noclegów oraz remontu samochodu, całkowity dochód z wpłat od darczyńców jest przeznaczany na potrzeby dzieci.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+