Zakończyła się 12. edycja rajdu Złombol, którego jesteśmy wieloletnim darczyńcą. Ekipy biorące udział w rajdzie szczęśliwie dotarły do mety, którą w tym roku był Półwysep Chalkidiki. Pozyskana w tym roku od darczyńców kwota jest największą w historii rajdu i wynosi w tej chwili 1 667 880 PLN (wciąż trwa podliczanie wpłat). Serdecznie gratulujemy wszystkim rajdowym ekipom. Jesteśmy szczególnie dumni z naszego kolegi, Marcina Krzykwy, który wraz ze swoją ekipą, Kipersi Travel, po raz kolejny dotarł do mety nobliwą i wysłużoną Nysą 522.

 

Tegoroczna trasa rajdu prowadziła z Katowic, przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię i Grecję, aż do pięknego Półwyspu Chalcydyckiego. Uczestnicy rajdu przemierzali tę trasę starymi samochodami, wyprodukowanymi w byłym bloku komunistycznym. Ale uroki krajobrazu i zmagania z automobilową materią to jedna strona imprezy. Drugą, istotniejszą, jest jej charytatywne oblicze. Całość uzbieranych od darczyńców kwot przeznaczona jest na wsparcie dzieci z domów dziecka: zakup rzeczy, wycieczki i kolonie oraz podwyższenie poziomu edukacji i przygotowania do dorosłości.

 

Pierwszy Złombol odbył się w 2007 roku, jako prywatna inicjatywa kilkorga entuzjastów. Suntech dołączył do grona darczyńców imprezy kilka lat później, w roku 2012. Impreza z roku na rok przyciągała coraz więcej uczestników, stając się największą na świecie samochodową imprezą charytatywną.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+