Lider rynku kompleksowych systemów informatycznych dla telekomunikacji – giełdowy Suntech SA (SUN) opublikował wyniki za II kwartał. Dzięki kolejnym zamówieniom z kluczowej dla spółki branży telekomunikacyjnej, w tym przede wszystkim współpracy z operatorem nowej sieci 4G, przychody netto Spółki w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyniosły prawie 5 mln zł, co oznacza rekordowy, wynoszący niemal 185% przyrost tego wskaźnika w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

 

Przychody Netto ze sprzedaży (2011-2010)Wyniki osiągnięte w II kwartale 2011 r. są kolejnym potwierdzeniem stale rosnącej pozycji rynkowej Suntecha. Opublikowane dzisiaj sprawozdanie finansowe zwraca uwagę przede wszystkim imponującą dynamiką wzrostu przychodów netto. Spółka zamknęła kwartał z sprzedażą na poziomie prawie 5 mln zł i rekordowym, wynoszącym niemal 185% przyrostem tego wskaźnika w stosunku do rezultatów z okresu kwiecień-czerwiec 2010 r.

Równie dobre są także wyniki osiągnięte w całym pierwszym półroczu 2011 r. – przychody netto ze sprzedaży wyniosły w tym czasie 73.79.050 zł i okazały się wyższe od rezultatów uzyskanych w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 r aż o niemal 87%.

 

Tegoroczne wyniki finansowe są konsekwencją rozmrażanych budżetów inwestycyjnych w firmach telekomunikacyjnych, co widać również po aktywności poszczególnych graczy. Dodatkowo na tę koniunkturę nakłada się nasze świetne zaplecze technologiczne, z którym byliśmy już gotowi od ok. 2 lat – ocenia jej prezes Piotr Saczuk. – W maju 2010 r. zdecydowaliśmy się nieco przeformułować dotychczasowy model rozwoju naszego biznesu i położyć większy nacisk na ekspansję produktową oraz sprzedaż. Teraz widzimy efekty tych decyzji –dodaje.

 

W kwietniu br. Suntech zawarł istotną umowę z firmą Milmex Systemy Komputerowe Spółka z o.o., która jest zarządzającym siecią NetMaks operatorem telekomunikacyjnym technologii 4G. Dzięki dostarczeniu Systemu Billingowego oraz systemów CRM i Workflow wraz z niezbędnym sprzętem i wdrożeniem już w ciągu najbliższych miesięcy NetMaks będzie mógł rozpocząć świadczenie szerokopasmowych usług w obszarach Internet & Telefon & Multimedia. Realizowany przez Milmex projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego całkowita wartość w obrębie samej tylko częstotliwości 3,5 GHz szacowana jest na 200 mln euro.

 

Nawiązanie współpracy z Milmex to kolejny krok ugruntowujący naszą pozycję lidera wśród dostawców autorskich rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej – podkreśla prezes spółki. – Szczególnie cieszy również to, że zaangażowaliśmy się w jedno z największych przedsięwzięć w obszarze wdrażania technologii 4G WiMAX Mobile w Europie. Nasze kolejne zakończone sukcesami wdrożenia dla inwestujących w najnowsze technologie operatorów są bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Kolejny raz potwierdzamy, że Suntech potrafi odnosić sukcesy nawet na najbardziej konkurencyjnych i wymagających rynkach – zaznacza Piotr Saczuk.

 

Spółka odnosiła również sukcesy w innych obszarach swojej działalności. Drugi kwartał przyniósł m.in. zakończenie realizacji projektu WORKDONE, w ramach którego opracowano i wdrożono platformę zarządzania procesami biznesowymi świadczenia usług multimedialnych.

Suntech nie ustawał również w dążeniach do poszerzenia swoich kanałów dystrybucji. W raportowanym okresie podpisał obiecującą umowę partnerską z firmą ze Stanów Zjednoczonych oraz prowadził szereg zaawansowanych rozmów z innymi potencjalnymi partnerami. – Poza własnymi kanałami dystrybucji, stawiamy także sieć partnerską, stworzoną na bazie istniejących już kanałów sprzedażowych poza granicami Polski – przyznaje prezes Saczuk. – Cały czas rozwijamy także nasz anglojęzyczny portal produktowy Sunvizion oraz prowadzimy inne działania mające zaowocować dotarciem naszej oferty do potencjalnych klientów spoza granic naszego kraju – wylicza. – Podobne zadania stawiamy przed sobą także na najbliższe miesiące. Chcemy maksymalnie zdyskontować naszą pozycję na rynku krajowym oraz wysiłek, jaki dotychczas włożyliśmy w rozwijanie zaawansowanego portfolio technologicznego – zapowiada prezes zarządu Suntech.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+