HFC Systems, spółka projektowo-wdrożeniowa świadcząca swoje usługi między innymi dla największego na rynku wielkopolskim operatora Triple Play – INEA S.A., podpisała umowę na wdrożenie systemu paszportyzacji sieci (Network Inventory) firmy Suntech.Projekt  „Paszportyzacja sieci telekomunikacyjnej źródłem innowacyjnych usług w HFC Systems sp. z o.o." zostanie częściowo sfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu Państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

Network Inventory wykorzystujący platformę ESRI GIS jest zaawansowanym narzędziem do inwentaryzacji i projektowania sieci dla usług Triple Play (telefon, Internet, TV). Dzięki temu HFC Systems, specjalizująca się w projektowaniu i utrzymaniu sieci kablowych zwiększy efektywność usług projektowania, utrzymania i rozbudowy sieci.

 

HFC Systems wykorzysta Network Inventory do ewidencjonowania zasobów sieciowych oraz połączeń kablowych, optycznych i transmisyjnych swoich klientów. System pozwoli na modelowanie i prowadzenie ewidencji fizycznych i logicznych zasobów sieci dając korzyści w postaci efektywnego projektowania sieci, sprawnego zarządzania awariami oraz błyskawicznego sprawdzania dostępności usług dla abonentów.

 

„W ostatnim czasie obserwujemy dużą dynamikę w rozwoju technologicznym branży telekomunikacyjnej skutkującą coraz większą złożonością budowanych sieci. Szybkii kompleksowy dostęp do informacji o zasobach sieciowych oraz zarządzanie awariami są bardzo istotnymi elementami jakości  usług oferowanych przez operatora, a dokładne informacje paszportyzacyjne umożliwiają optymalizację i oszczędności w procesie utrzymania sieci, instalacji oraz innych czynności technicznych" – ocenia Eugeniusz Grzybek, prezes HFC Systems – „Podjęliśmy decyzję o uruchomieniu projektu, którego celem jest oferowanie nowych usług bazujących na danych paszportyzacyjnych, do realizacji którego niezbędna jest zaawansowana platforma informatyczna wypełniona danymi o sieciach. Spośród wielu systemów, które analizowaliśmy przed podjęciem ostatecznej decyzji oferta Suntech w naszej opinii okazała się najlepsza i najlepiej spełniająca nasze oczekiwania."

 

"Kontrakt z HFC Systems jest dla nas powodem do dumy – dynamiczna i sprawnie działająca firma obsługująca segment średnich i mniejszych operatorów kablowych wybrała nasze rozwiązanie po konkursie ofert, w którym udział wzięły najlepsze dostępne na rynku systemy paszportyzacji"- mówi Piotr Saczuk, prezes Suntech - „Cieszy nas perspektywa współpracy z HFC Systems i oczekujemy, że razem zrealizujemy założenia biznesowe i przyczynimy się do dalszego rozwoju biznesu klienta."

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+