Giełdowy Suntech S.A., producent systemów IT dla telekomunikacji, podpisał umowę z Milmex Systemy Komputerowe sp. z o.o. na dostawę Systemu Billingowego, CRM i Workflow dla nowej, wieloregionalnej sieci NetMaks, jednego z największych przedsięwzięć w Europie w obszarze wdrażania technologii 4G WiMAX Mobile.

W ramach umowy Suntech dostarczy System Billingowy, CRM i Workflow oraz zintegruje procesy biznesowe i techniczne z rozwiązaniami wykorzystywanymi w Milmex.

 

Oprócz standardowych usług telefonicznych i dostępu do szerokopasmowego Internetu system Suntech posłuży do rozliczeń i aktywacji innowacyjnych serwisów Milmex, takich jak np. monitoring obiektów i dostawa spersonalizowanych reklam.

 

Wraz z podpisaniem umowy, Suntech został kluczowym dostawcą rozwiązań informatycznych dla Milmex i zarazem integratorem infrastruktury sieciowej operatora. Wdrożenie systemu jest kontynuacją wcześniejszej współpracy polegającej na dostawie infrastruktury dla Centralnego Punktu Sieci oraz jej integrację z siecią WiMAX. Jest to zarazem drugie wdrożenie w Polsce (obydwa realizowane przez Suntech) pozwalające na zarządzanie abonentami sieci WiMAX i automatyczną aktywację (provisioning) usług dostarczanych klientom.

 

To kolejne nasze wdrożenie dla operatorów inwestujących w najnowsze technologie 4G – mówi Leszek Grzybko, dyrektor handlowy Suntech – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza współpraca z Milmex rozwija się w tak dynamiczny sposób. Naszym celem jest szybkie dostarczenie rozwiązania, które zapewni naszemu klientowi jak najlepsze funkcjonowanie biznesu i tym samym przewagę konkurencyjną na coraz bardziej wymagającym rynku.

 

Milmex zamierza zbudować w 2011 roku infrastrukturę dostępową i pozyskać w pierwszym etapie realizowanego przedsięwzięcia, tj. w okresie 2 – 3 lat i w obszarze już posiadanych rezerwacji 3,5 GHz, ponad 300.000 abonentów dla usługi Internet + Telefon + Multimedia. Spółka nasza nadal zamierza pozyskiwać ponad 50% środków inwestycyjnych z dotacji unijnych dla sfinansowania projektów obejmujących budowę szerokopasmowej infrastruktury w kolejnych obszarach - podkreśla Zbigniew Krzyśko, Prezes Zarządu Milmex. Na budowę wieloregionalnej, szerokopasmowej, bezprzewodowej sieci dostępowej NetMaks, wykorzystującej technologię WiMAX Mobile 802.16e-2005, firma pozyskała już finansowanie w kwocie ok. 110 mln zł, w tym 80 mln zł w postaci bezzwrotnych dotacji unijnych i 40 mln zł w postaci kredytu bankowego.

 

Komercyjne uruchomienie sieci planowane jest w I półroczu 2011. Infrastruktura telekomunikacyjna jest budowana z wykorzystaniem technologii dostarczanej przez firmę Airspan Ltd, światowego lidera w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej, szczególnie w technologii 4G. Po kilkumiesięcznej analizie zdecydowaliśmy się rozwijać nasz biznes w oparciu o oprogramowanie i usługi oferowane przez Suntech, który jako jedyny z polskich dostawców rozwiązań informatycznych był w stanie sprostać kompleksowości wymagań dyktowanej przez specyfikę i tempo projektów rozwijanych w Milmex.

 

Infrastruktura NetMaks oparta jest o innowacyjne rozwiązania telekomunikacyjne bezprzewodowej, szerokopasmowej transmisji danych, zgodne z mobilnym standardem WiMAX 802.16e-2005. Powstająca sieć będzie ewoluowała w kierunku standardu 16m w obszarze pasma 2,5 GHz; również w kierunku LTE. Do zbudowania pojedynczej instalacji udostępniającej bezprzewodowe, szerokopasmowe usługi dla 1000 abonentów, potrzeba tylko kilku tygodni, w przeciwieństwie do instalacji kablowych, których budowa trwa od kilku miesięcy do nawet roku.

 

Suntech S.A.

Suntech S.A. to innowacyjna spółka z obszaru IT, od 2008 roku notowana na NewConnect (SUN). Firma od 15 lat specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych systemów informatycznych, dedykowanych firmom z sektora telekomunikacyjnego i bankowego. Klientami Suntech S.A. są wiodący operatorzy sieci komórkowych (Orange, Plus GSM, Aero2), dostawcy tzw. usług Triple Play - Internet, telefon, telewizja (np. Aster, Vectra, INEA) oraz dostawcy szerokopasmowego dostępu do Internetu w tym w technologiach bezprzewodowych (NASK, Sferia, TK Telekom, NOM, Aero2). Systemy oferowane przez Suntech usprawniają procesy biznesowe i wspierają strategiczne funkcje operatorów. Produkty Suntech zostały również wdrożone w 80 bankach i instytucjach finansowych. Oprogramowanie Suntech obejmuje obecnie systemy BSS/OSS: Billing i CRM,Network Inventory, Network Configuration Management, Business Process Management, oraz bankowość elektroniczną.

 

Milmex

Milmex Systemy Komputerowe Sp. z o.o., operator sieci NetMaks, to 20 letnie doświadczenie w obsłudze IT/ICT przedsiębiorstw, wykwalifikowana kadra, a także bogata oferta produktów i usług. Firma jest czołowym dostawcą infrastrukturalnych rozwiązań teleinformatycznych opartych o sprzęt i technologię IBM, HP, Cisco, Citrix, integratorem i dostawcą systemów klasy ERP/ MRP/ CRM wspomagających zarządzanie firm sektora MSP. Od kilku lat Spółka rozwija swoją ofertę telekomunikacyjną skierowaną do odbiorcy indywidualnego, biznesu i samorządów, realizując w tym zakresie szereg innowacyjnych przedsięwzięć. Ich skala klasyfikuje spółkę na czołowym miejscu w Polsce w ramach rankingu firm innowacyjnych wykorzystujących potencjał dotacyjny Unii Europejskiej.

 

Partnerem technologicznym spółki w realizowanym szerokopasmowym przedsięwzięciu, jest międzynarodowa telekomunikacyjna korporacja Airspan, w tym Airspan Networks Inc., Airspan Communications Ltd oraz ECI Telecom Ltd.

 

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+