System do paszportyzacji sieci Network Inventory został wzbogacony o nową, bardzo praktyczną funkcjonalność: możliwość generowania planów pomieszczeń za pomocą iPhone'a lub iPada.  Firma Suntech rozpoczęła współpracę z kanadyjską firmą Sensopia, producentem MagicPlan, jednej z najpopularniejszych aplikacji w Appstore, nagrodzonej w maju tytułem „App of the week" w 92 krajach. Dzięki współpracy Suntechu z nowym partnerem użytkownicy Network Inventory mogą szybko generować plany pomieszczeń na podstawie zdjęć zrobionych smartfonem. Cała operacja trwa kilka minut i nie wymaga żadnych pomiarów, ani wiedzy technicznej.

 

Jednym z najbardziej pracochłonnych zagadnień w procesie inwentaryzacji sieci telekomunikacyjnej jest zasilenie systemu informatycznego danymi o elementach tej sieci: ich lokalizacji, stanie technicznym, przepustowości itd. Część elementów sieci telekomunikacyjnej położona jest na zewnątrz, część natomiast w pomieszczeniach zamkniętych. O ile zmapowanie w systemie światłowodu idącego przez osiedle wymaga jedynie właściwego oznaczenia tego światłowodu na mapie geograficznej, o tyle lokalizacja urządzeń i kabli w pomieszczeniach wymaga od użytkownika znacznie większego wkładu pracy.

 

Użytkownik musi zmierzyć odległości między urządzeniami, ich położenie względem siebie, a także położenie względem ścian danego pomieszczenia. Na podstawie tej wiedzy planiści odpowiedzialni za rozwój sieci będą mogli zdalnie oszacować, czy na przykład w danym pomieszczeniu zmieści się dodatkowy router. Żeby dane wprowadzone do systemu paszportyzacji były rzetelne niezbędny staje się dokładny plan pomieszczenia.

 

Nowa aplikacja umożliwia użytkownikom Network Inventory wykonanie takiego planu w kilka minut. Użytkownik systemu staje na środku pomieszczenia, wybiera dowolny kąt pomieszczenia, po czym, obracając się wokół własnej osi, zaznacza po kolei sąsiadujące kąty i wracając do początku zamyka figurę. Otrzymany plan zapisuje się w systemie Network Inventory, gdzie można go edytować nanosząc dowolne elementy sieci telekomunikacyjnej.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+