Miło nam poinformować, że rozszerzyliśmy ofertę o system SunVizion Network Inventory w modelu SaaS (Software as a Service). Od teraz nawet niewielki operator sieci, gmina, powiat, małe miasto czy osiedlowa kablówka będzie mógł za niedużą miesięczną opłatą abonamentową zarządzać swoją siecią telekomunikacyjną w nowoczesny sposób. Usługa świadczona jest wraz z partnerem Suntech, firmą HFC Systems z Poznania.


Korzystanie z rozwiązań paszportyzacyjnych generuje bardzo wiele korzyści dla operatora. Zgromadzenie wszystkich informacji o sieci w jednym systemie usprawnia procesy związane z uruchamianiem usług, obsługą awarii, rozbudową sieci i przygotowaniem raportów dla regulatora, a dobrze udokumentowana sieć zwiększa wartość rynkową operatora. Jednocześnie wdrożenie oprogramowania do paszportyzacji oznacza inwestycje w oprogramowanie, sprzęt i odpowiedni personel. Nie każdy operator może sobie pozwolić na takie wydatki.

Dzięki nowej ofercie konsorcjum Suntech - HFC Systems cały segment operatorów sieci telekomunikacyjnych zyskał możliwość korzystania z zalet aktualnej wersji paszportyzacji sieci bez konieczności zakupu i utrzymywania oprogramowania. W modelu SaaS klient po prostu podłącza się przez internet do gotowego środowiska. Pozostałe działania pozostawia specjalistom.

„Pomysł na nowy produkt podpowiedział nam sam rynek” – mówi Piotr Saczuk, Prezes Suntech. – „W Polsce buduje się obecnie dużo niekomercyjnych sieci publicznych, których utrzymanie będzie sporo kosztować. System do paszportyzacji wyraźnie niweluje koszty utrzymanie sieci. Jednak jednorazowy koszt związany z instalacją systemu jest często niemożliwy do poniesienia dla małej gminy czy powiatu.”

Ważną rolę przy wdrożeniu pomysłu odegrała spółka HFC Systems, która  ma duże doświadczenie we wdrażaniu systemów do paszportyzacji sieci nabyte przy obsłudze między innymi firmy INEA, największego w Wielkopolsce alternatywnego operatora telekomunikacyjnego.

„Rynek telekomunikacyjny ostatnich lat mocno ukierunkował się na budowę lokalnych i regionalnych sieci szerokopasmowych z wykorzystaniem środków unijnych.  Budowana infrastruktura w tym zakresie będzie wymagała kompleksowego zarządzania, a jednym z narzędzi wspierających sprawną eksploatację i utrzymanie sieci jest właśnie system paszportyzacji” – mówi Lech Cempura Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w HFC Sytems.

Więcej informacji o usłudze

 

 

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+