Niezależny Operator Międzystrefowy (NOM) podpisał umowę z warszawską spółką Suntech na dostawę systemu zarządzania aktywacją usług telekomunikacyjnych, opartych na bezprzewodowej technologii czwartej generacji - WiMAX. System oferowany przez Suntech pozwala na znaczne zredukowanie kosztów i czasu dostawy serwisów do klientów korporacyjnych i indywidualnych. Jest to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie. System będzie oferowany na rynku polskim i europejskim przez sieć partnerów spółki Suntech.

 

WiMAX jest - obok LTE - jedną z najszybciej rozwijających się bezprzewodowych technologii czwartej generacji (4G). W chwili obecnej szerokopasmowy dostęp do Internetu oraz inne serwisy telekomunikacyjne i multimedialne, oparte na technologii WiMAX są już oferowane przez blisko 600 operatorów w 149 krajach. Usługi WiMAX są dostępne w 620 milionach miejscach na świecie, z  czego 82 miliony przypadają na Europę Środkową i Wschodnią. Również w Polsce wielu operatorów telekomunikacyjnych m.in. Netia, NOM czy Inea inwestuje w sieci WiMAX.

 

Nowatorski system automatycznego provisioningu oferowany przez Suntech znacząco przyśpiesza procesy instalacji, aktywacji i rekonfiguracji usług WiMAX. Rozwiązanie to pozwala NOM na zredukowanie czasu uruchomienia serwisu u klienta do 30 minut, co czyni ofertę tego operatora niezwykle konkurencyjną i stawia go w pozycji jednego z liderów swojej branży.


„Aby sprawnie realizować przyjęty plan inwestycji w sieć WiMAX i zwiększyć atrakcyjność naszej oferty dla klientów, postanowiliśmy postawić na nowoczesne metody stosowane przez wiodących operatorów w USA – tam systemy automatycznego provisioningu w sieciach WiMAX przynoszą operatorom ogromne oszczędności. Na naszym rynku ekspertem w obszarze nowatorskich rozwiązań tego typu jest Suntech, dlatego uznaliśmy że ta firma będzie dla nas najlepszym partnerem." – mówi Georges Kuta, prezes NOM. Nowatorskie podejście do usług WiMAX sprawia, że NOM znacząco zwiększy swój udział na tym rynku.

 

Oprócz szybkości realnej rozbudowy sieci, system Suntech pozwala na efektywniejsze zarządzanie całą jej infrastrukturą, uproszczoną implementację usług dodanych oraz znaczącą redukcje kosztów operacyjnych. – Prawie 60% całej inwestycji w sieć WiMAX stanowią koszty modemów bezprzewodowych i ich instalacji u klientów. Użycie naszego systemu pozwoli operatorom obniżyć tę kwotę aż o połowę – stwierdza Leszek Grzybko, dyrektor handlowy w Suntech.


System zostanie uruchomiony w grudniu 2010r., zaś całość prac wdrożeniowych zakończy się na przestrzeni 6 miesięcy.
Istotny jest fakt, iż z nowego systemu mogą korzystać również samorządy lokalne, stanowiące w ostatnim czasie znaczącą siłę napędową rozwoju sieci WiMAX – głównie dzięki  dofinansowaniom unijnym i krajowym.

 

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+