Suntech S.A. podpisał z konsorcjum firm Egis Poland Sp. z o.o. i Infostrategia Sp.J. umowę na dostarczenie systemu do paszportyzacji dla Dolnośląskich Sieci Szerokopasmowych (DSS). System SunVizion Network Inventory, który wdroży Suntech, znacząco ułatwi zarządzanie infrastrukturą DSS umożliwiając błyskawiczny dostęp do szczegółowej informacji o całej sieci oraz jej dowolnie wybranych fragmentach.

Budowa DSS to warta 40 mln euro inwestycja, dzięki której dolnośląskie gminy zostaną połączone światłowodem o długości ponad 1600 km. Projekt ma na celu likwidację miejsc wykluczenia informacyjnego, czyli obszarów, gdzie dotąd ze względu na niską opłacalność nie działał żaden operator telekomunikacyjny. Projekt przewiduje prawie 600 punktów dostępu do sieci szerokopasmowej, w której zasięgu znajdzie się ponad tysiąc wsi i małych miejscowości. Budowa DSS realizowana jest w ramach unijnego projektu „Likwidacja obszarów wykluczenia informacyjnego i budowa dolnośląskiej sieci szkieletowej”. Konsorcjum firm Egis Poland Sp. z o.o. oraz Infostrategia Sp.J. pełni funkcję inżyniera kontraktu budowy DSS.

 

"Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w tak prestiżowym projekcie" – mówi Piotr Saczuk, Prezes firmy Suntech S.A. – "Dzięki paszportyzacji DSS będziemy mogli po raz kolejny udowodnić, że system Suntechu jest rozwiązaniem światowej klasy, które dzięki przystępnej cenie i bogatej funkcjonalności znakomicie sprawdza się także na rynku krajowym. SunVizion Network Inventory jest przygotowany do eksploatacji sieci budowanych w dowolnych technologiach, zatem bez problemu poradzi sobie ze specyfiką wymagań paszportyzacyjnych dolnośląskiej sieci szkieletowej."

 

 

 

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+