Warszawski Suntech, spółka notowana na NewConnect od 2008 roku, przystąpiła dziś  z do Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. PIIT zrzesza więc łącznie 156 podmiotów z sektora ITC. Pierwszym wspólnym przedsięwzięciem będzie misja handlowa w Azji.

PIIT to prężnie działająca instytucja uprawniona do lobbowania w sprawach gospodarczych, dotyczących sektora informatycznego i telekomunikacyjnego. Izba postuluje zmiany w ustawach i rozporządzeniach, m.in. w kwestiach podatkowych, celnych i prawa telekomunikacyjnego. Pomaga też swoim członkom w kluczowych dla nich sprawach, zajmując się m.in. promocją polskiego rynku teleinformacyjnego oraz jego uczestników, na co szczególnie liczy Suntech. PIIT współpracuje ponadto z zagranicznymi  organizacjami oraz biurami handlowymi przy polskich ambasadach.

 

Współpraca od początku nabrała dużego wymiaru, gdyż już w połowie października rusza pierwsze wspólne przedsięwzięcie – misja handlowa w Azji realizowane przez PIIT we współpracy z Polską Agencją rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ministerstwem Gospodarki.


Przystąpienie do Izby jest częścią strategii przyjętej przez Suntech pod koniec 2009 r. Zarząd postawił sobie za priorytet zwiększenie portfela odbiorców przy równoczesnym wzroście wskaźników sprzedaży. Członkostwo w PIIT wpisuje się w metodykę realizacji powyższych celów.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+