Giełdowy Suntech zakończył sprzedaż nowej emisji akcji serii E. Inwestorzy objęli wszystkie 4 mln akcji o wartości emisyjnej 2,2 mln złotych. Spółka zdobyła też kolejne zamówienie, tym razem od operatora Aster.

 

Spółka, zgodnie z październikową uchwałą WZA, zakończyła sprzedaż akcji w emisji prywatnej. Uplasowanych zostało 4 mln akcji, co po rejestracji akcji będzie stanowiło łącznie 26,8 % ilości notowanych walorów. Wśród nowych akcjonariuszy są osoby fizyczne oraz trzy instytucje, dwóch inwestorów przekroczyło 5% zaangażowania w podmiot. Jak podaje Autoryzowany Doradca spółki – warszawski Top Consulting SA – 0,82 mln akcji objętych zostało w ramach emisji dla pracowników i członków zarządu Suntech tuż po rozpoczęciu sprzedaży. „Zakomunikowana niedawno przez Suntech strategia agresywnej sprzedaży systemów informatycznych spotkała się ze zrozumiałym zainteresowaniem rynku" – tłumaczy Zbigniew Powierża, wiceprezes Top Consulting – „dlatego, będąc jednocześnie funduszem private equity, zdecydowaliśmy się na kapitałowe zaangażowanie w spółce naszego klienta."

„Celem emisji jest wsparcie sprzedaży i marketingu dla produktów, w których rozwój inwestowaliśmy przez ostatnie lata" – dodaje Piotr Saczuk, jeden z akcjonariuszy i prezes zarządu Suntech SA. - „Zarząd jest zdeterminowany na osiągnięcie w najbliższym czasie zwrotu z inwestycji" – dodaje.

 

Planom tym towarzyszy wdrożona niedawno polityka maksymalizacji zysku. Jej realizacja to ostatnie trzy kontrakty, dotyczące wdrożenia i licencji dla systemów Billing/CRM/Workflow oraz Inventory, czyli dwóch flagowych produktów spółki. We wtorek spółka otrzymała kolejne zamówienie, dotyczące rozbudowania systemu informatycznego Network Inventory w sieci Aster. Kilka dni wcześniej spółka informowała o zawarciu znaczącej umowy na zakup licencji do Billing/CRM/Workflow z Vectrą, która również jest jednym z największych operatorów kablowych w kraju. W ostatnich miesiącach Suntech przeprowadzał migrację systemu w warszawskim Spray SA, przejętym przez Vectrę w marcu bieżącego roku.

 

Kolejna z niedawnych umów dotyczy operatora w Meksyku, i przewiduje rozpoczęcie wdrożenia na przełomie roku. We wrześniu Suntech zakończył wdrożenie swojego najnowszego oprogramowania, umożliwiającego między innymi płynną migrację systemów do telefonii czwartej generacji, u jednego z największych krajowych operatorów komórkowych.

 

Kurs akcji Suntech w przeciągu ostatniego miesiąca wzrósł o 30%, i wynosi ok. 0,65 zł za akcję. Nowa emisja akcji spółki Suntech SA wesprze jej ekspansję sprzedażową w USA i Europie. Do podziału jest dynamicznie rosnący rynek BSS/OSS, którego wartość tylko w segmencie Billing i Network Inventory jest szacowana na ok. 8 mld dolarów rocznie. Spółka stworzyła już kanały dystrybucyjne. Autoryzowanym Doradcą jest Top Consulting SA.

Newsletter

Newsletter

captcha 

  • Facebook
  • LinkedIn
  • Google+